Kto sme

Naša Folklórna Skupina ‘Volkovčanka’ vznikla v rámci JDS (Jednota Dôchodcov Slovenska) vo Volkovciach. Počas pravidelných stretnutí sme si povedali, že by sme mohli založit folklórnu skupinu a v roku 2007 sa táto myšlienka stala skutkom. Povedali sme si, že by nebolo od veci dať sa dohromady tí, ktorí vedia, chcú a majú odvahu zaspievať si pre vlastné potešenie a pre potešenie tých, ktorí sú ochotní nás počúvať. Slovo dalo slovo a zo skupinky žien a mužov sa časom vykryštalizovala Folklórna skupina Volkovčanka.

pensioners logo

Náš repertoár je zložený hlavne z miestnych piesní, ale tiež z piesní zo širsieho okolia. Časom sme pridali krátke scénky ako napr. ukážky remesiel či zvykov našich predkov k zachovaniu týchto pre budúce generácie.

Naša folklórna skupina vystupuje v tradičných krojoch príslušných nášmu regiónu. Ženy majú oblečené “kašmírky” Tieto tvoria: čierne kašmírové sukne a vesty s ružovým vzorom, biele ľanové rukávce previazané červenými stužkami, čierna zástera a čepiec zdobený korálkami. Muži majú oblečené čierne nohavice, košele zdobené farebnými stužkami, čierne vyšívané vesty a klobúky tiež zdobené farebnou stužkou.

V 2014 a 2015 sme zorganizovali ‘Festival folklórnych skupín vo Volkovciach’. Dúfame že sa nám podarí tento festival zopakovať aj budúce roky a tiež dúfame ze bude rásť počet účastníkov ako aj divákov.

Odvtedy sme sa zúčastnili na rôznych podujatiach a sme radi že naše spevy a hudba potešili mnohých divákov.

Žiaľ pandémia COVID-19 nám neumožnila pokračovať v speve, ale dúfame že v roku 2021 sa situácia zlepší a budeme sa môcť vrátiť a pokračovať v speve.


Z množstva vystúpení FS vyberáme:Stretnutie so Sečovskou Poliankou – družba obcíVitajte susedia – PrílepyAgrokomplex – NitraÚSS telesne postihnutých – Krškany pri Leviciach40 rokov DH Vozokanka – Veľké VozokanyRoľnícka nedeľa – VolkovceVianočný koncert – Čaradice

Agrokomplex – Nitra

Výročné trhy – Galanta

Kúpele Dudince

Arborétum Mlyňany

Horehronské dni spevu a tancaHeľpa